Cifrele campionatului

S-a terminat prima parte a campionatului.

Pentru prima data, Fc Botosani patrunde in play off.

Cu un antrenor, Marius Croitoru,  fara vreo licenta si care oficial este angajat ca antrenor de portari, dar cu o pregatire exceptionala.

Botosani are cifre uluitoare. Cele mai multe suturi pe poarta, 135, cu 17 mai mult decat locul doi, CFR!

Botosani este pe locul doi la numar de cornere obtinute, 140, cu opt mai putin decat liderul Viitorul.

Cifre care ne arata cat de frumos e fotbalul lui Croitoru, cat de spectaculos. Iar clasamentul le surade celor care fac si spectacol.

Botosani a “nascut” si un nou marcator, Dugandzici, care a inscris al patrulea meci la rand.

Bomba vine de la Ovidiu.

Fc Viitorul joaca in play out. Prima data de cand s-a trecut la acest sistem competitional.

Echipa lui Hagi nu a reusit decat un 0-0 cu Clinceni, ca si in tur!

Chiar daca Hagi e pe locul doi intr-un clasamentul separat facut pe baza rezultatelor din repriza a doua, adica partea de meci a …antrenorului.

Doar Petrescu e deasupra.

Viitorul, in partida cu Academica a stabilit si un record de cornere intr-un meci, 16, dar a fost al doilea joc consecutiv cu un singur sut pe poarta.

FCSB termina abia pe patru.

In primul rand se simte ca nu are teren propriu.

E pe locul 10 la meciurile considerate acasa. FCSB se afla dupa trei meciuri la rand fara victorie, prima data cand se intampla asa ceva cu Vintila pe banca.

Merita scris de Academica Clinceni.

Se afla jos, dar, atentie:

Academica a facut de doua ori 0-0 cu Viitorul, 0-0 cu FCSB, doua egaluri cu Botosani, egal cu Astra, egal cu Dinamo si egal cu CSU. Rezultate care ne arata organizarea de exceptie.

Sibiu si Iasi sunt in cele mai mari crize.

Rednic a semnat degeaba in Copou, iar Miriuta continua sa dezamageasca. E la patru jocuri fara victorie.

Voluntari in schimb este echipa momentului ?))

De 12 etape nu reusise Voluntari sa termine un meci fara gol primit. Are patru victorii in ultimele 5 jocuri.

De cand a aparut Mihai Teja pe banca.

Interesant este ca Astra primeste cate doua goluri in fiecare din ultimele 4 jocuri si de 5 etape nu reuseste sa marcheze in prima repriza

Hermannstadt termina sezonul fara victorie in deplasare, capitol la care Dinamo termina rusinos, cu o singura victorie. In rest, turisti…

Martici a fost singurul care si-a inscris in propria poarta in ultima etapa. In total am consemnat 16 autogoluri, iar CFR a beneficiat a doua oara.

Alibec a executat primul sau penalty in cele 26 de meciuri!